Google+ kotelnica.net

Narty

Prawie wszystkie wyciągi położone są po prawej stronie (patrząc w stronę tatr), czyli na wschodnich stokach Kotelnicy, Bani (778 m), Wysokiego i Hornikowego Wierchu (979 m). Po lewej stronie, na stokach Litwinowej Grapy, już za rzeką Białką znajduje się jeden, ale za to długi wyciąg. Stoki w większości są łagodne, trasy szerokie i dobrze utrzymywane. Jednym słowem idealne miejsce dla rodzin, statecznych narciarzy lub początkujących. Ze względu na dobre warunki klimatyczne (ok. 90 dni ze śniegiem) i stan przygotowania tras, Białka na brak turystów nie narzeka.

Prawie wszystkie wyciągi są sztucznie oświetlone, czasami nawet działaja całą dobę. Wyciągi w Białce Tatrzańskiej mogą przewieźć łącznie ponad 17 tys. osób w ciągu godziny, a trasy zjazdowe mają łączną długość ponad 15 km.

Systemowi jednej karty (skipass) obejmuje trzy ośrodki narciarskich: Kotelnica, Bania i Kaniówka. (przepustowość 13 tys os/h, długość tras – ponad 12 km). Pomiędzy ośrodkami i Białce kursują skibusy, które wożą turystów za darmo pod sam wyciąg.